• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Rajoni Të gjitha

  Thaçi mbërriti në Bruksel, ja arsyeja e vizitës së Presidentit


  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, udhëtoi sot drejt Brukselit ku do të zhvillojë disa takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

  Sipas një deklarate zyrtare, Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn.

  Qëllimi i kësaj vizite është kërkesa për vijimin e mbështetjes së BE-së, si dhe për përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave.

  Gjithashtu pritet që kreu i shtetit të Kosovës të flasë edhe për integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]