• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Tha se do dorëhiqej nëse do bëheshin zgjedhjet e 30 qershorit! Por si justifikohet sot Lefter Maliqi


  “Do jap dorëheqjen nëse në 30 qershor do të zhvillohen zgjedhje”!

  Kjo deklaratë e deputetit Lefter Maliqi u bë para se të mbaheshin zgjedhjet, por sot ai ende vazhdon që të ulet në karriget e Kuvendit.

  E pyetur nga moderatorja Eni Vasili në emisionin “Open”, për deklaratën e dy javëve më parë, Maliqi u justifikua se nuk e la mandatin se Meta nxori një dekret të ri për zgjedhjet.

  Biseda:

  Vasili: Zoti Maliqi, ju deklaruat se nëse në 30 qershor bëhen zgjedhje do jepnit dorëheqjen?

  Maliqi: E prisja këtë pyetje. Nuk ka asgjë për të qeshur.

  Vasili: Për ju, po

  Maliqi: Unë kam thënë që në 30 qershor nëse presidenti nuk do nxirrte dekretin për shtyrjen e zgjedhjeve nuk do kishte fuqi Basha dhe askush të ndalonte konfliktin civil.

  Vasili: Përgjigjuni pyetjes që ju bëra.

  Maliqi: Po patjetër, e para konfliktin e shmangu presidenti dhe e dyta nuk ja ja plotësoj këtë dëshirë kryeministrit më arrogant.

  Vasili: Po ju nuk ju tha Rama, e thatë vete.

  Maliqi: Do ta bëj këtë vetëm kur të bëhen zgjedhjet dhe të fitoj Beratin 4 me 3. Unë do ta kisha dhënë dorëheqjen nëse presidenti nuk do kishte nxjerr dekretin./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]