• Shqip
 • English
 • E premte, 22 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Testi vetëm me alternativa. Lista e mësuesve që garojnë për gjuhët e huaja


  Javën e ardhshme mësuesit e rinj të profileve të gjuhës angleze, frënge, gjermane, italiane si dhe profile instrumente muzikore dhe Arte Figurative do t’i nënshtrohen provimit të licencës.

  Qendra Shërbimeve Arsimore ka publikuar listën me 500 kandidatë të cilët do t’i nënshtrohen provimit nga data 11 deri në 15 nëntor.

  Testimi mësohet se do të jetë me alternativa, për të mos lënë vende për debate për rezultatet. Kandidatët duhet të paraqiten në provim 30 minuta përpara nisjes së saj dhe duhet të jenë të pajisur me mjet identifikimi si dhe me mandatin që vërteton pagesën e tarifës së bashku me dy diplomat e të dyja cikleve që janë të domosdoshme.

  Listat e plota gjuha angleze

  Listat e plota gjuha gjermane 

   Listat e plota gjuha franceze

   Listat e plota instrumentat muzikore 

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post