• Shqip
 • English
 • E premte, 15 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Tërmet i fortë në Itali, banorët e Romës dhe Napolit në panik


  Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të Shkallës Rihter goditit zonën e Abruzzo-s pak minuta më parë. Mediat italiane raportojnë se lëkundjet u ndjenë shumë në kryetetin italian të Romës dhe në Napoli duke shkaktuar panik tek banorët, të cilët kanë dalë në rrugë, mediat italiane nuk kanë postuar akoma foto.

  Epiqendra e tërmetit u regjistruar në komunën e Villavallelonga, në provincën e L’Aquila, një provincë ku goditet shpesh nga tërmetet. / Corriere Della Sera/ Tiranapost.al. 

  Terremoto di magnitudo 4,8 in Abruzzo. Avvertito anche a Roma

  Terremoto nell'Aquilano di 4.4, avvertito anche a Roma e Napoli. «Gente in strada nella Marsica»

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post