Aktualitet Te gjitha

Tepelenë/ Sekuestrohen 500 ton kanabis, Policia arreston një të dyshuar dhe shpall në kërkim një tjetër


Rreth 500 ton kanabis janë sekuestruar nga Policia e Shtetit, në fshatin Kordhaj të rrethit Tepelenë. Sipas informacioneve paraprake, pas kapjes të sasisë së drogës është vënë në pranga shtetasin Zeman Kordha dhe ka shpallur në kërkim një tjetër.

Dyshohet se lënda narkotike është kultivuar në vitin 2016, por kishte mbetur jashtë tregut. K.H/ tiranapost.al