• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Foto/ Tension në Shkozë, shembet banesa e dytë


  Mëngjesi nisi i tensionuar për banorët e Shkozës, pasi kërkohet prishja e disa banesave një prej të cilave u shemb sot.

  Forca policie dhe FNSH kanë rrethuar disa nga banesat, që do të prishen nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit.

  Prishja e këtyre banesave bëhet për t’i hapur rrugë projektit të Unazës Lindore të kryeqytetit. Ndërkohë banorët janë shprehur se rezistenca e tyre është pasi nuk kanë marrë më parë vendimin.

  Një ditë më parë në këtë zonë u shemb një nga banesat, ndërsa familjarët e shtëpive të tjera qëndruan sipër tarracës për të mos lejuar ndërhyrjen e forcave të IKMT./ Tiranapost.al

  Prishja e 3 banesave në Shkozë, banorët nuk i lirojnë: Duam vendimin

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post