• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Temperaturat mbi 26 gradë sot, por a do bjerë shi?


  Moti – E mërkurë, 22 Maj 2019
  —————————————————————-
  Sipas MeteoAlb: Kthjellime të alternuara me vranësira kalimtare DOMINOJNE gjatë paradites në veri dhe zonat lindore duke gjeneruar herë pas-here shira të dobët. POR pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e motit duke bërë që kthjellimet të jenë DOMINANTE në pjesën më të madhe të vendit.

  Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit; rritje me 2°C sjell mesdita në Shqipëri DUKE shënuar vlerat maksimale MBI 26°C.

  Era do fryjë mesatare, me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor ndrësa në det të hapur krijohet dallgëzim i ulët.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690