• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Temperaturat deri në 25 gradë, por pasditja me vranësira në këto zona


  Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme duke kushtëzuar kthjellime në të gjithë vendin. Pritet që të ketë kalime vranësirash të shpeshta në zonat jugore-juglindore, por pa rrezikuar reshje gjatë paradites. Ndërsa pasditja dhe nata sjellin shpeshtim të vranësirave në zonat Jugore duke rrezikuar shira të pakët dhe të izoluar. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

  Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5 gradë në 25 gradë Celsius./ Parashikimi i motit nga meteoalb/ Tiranapost.al. 

  454454

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690