• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Të famshmit që nuk duan të bëjnë fëmijë dhe arsyeja që i bashkon


  Të bëhesh nënë apo baba nuk është qëllim i jetës së çdo njeriu. Disa nga njerëzit e artit dhe shoëbizit kanë zgjedhur të mos sjellin në jetë fëmijë, duke u përqendruar kështu tek vetja. I kanë shpjeguar edhe arsyet:

  Renee Zellweger, foto nga Pinterest

  Renee Zellweger ka thënë se s`e ka pasur kurrë ambicie të sjellë në jetë një fëmijë.

  Betty White, foto nga Pinterest

  Betty White ka fiks pamjen e një gjysheje të dashur dhe të lezetshme, por s`u bë kurrë gjyshe sepse vendosi të mos lindte fëmijë. Dhe kur u pyet rreth këtij vendimi në 2011-ën tha se nuk ishte penduar. “Jam shumë e fiksuar dhe nuk do i kisha menaxhuar të dyja edhe fëmijë edhe karrierën”, tha Betty.

  Condoleeza Rice, foto nga Pinterest

  Condoleeza Rice tha dikur se nuk do bëjë fëmijë asnjëherë sepse e ka fokusin tek puna, ama kjo s`do ta ndalonte të martohej.

  Oprah Winfrey, foto nga Pinterest

  Oprah Winfrey hapi akademinë e saj do ndihmon shumë vajza, ama ka thënë s`e kurrë nuk e ka parë veten në rolin e nënës.

  Jennifer Aniston, foto nga Pinterest

  Jennifer Aniston nuk e ka fshehur kurrë faktin se nuk do fëmijë. Ky mendohet se është edhe shkaku i ndarjes nga Brad Pitt, gjithsesi ajo ka folur herë pas here për presionin që shoqëria i bën: Hë bëje një fëmijë.

  Cameron Diaz, foto nga Pinterest

  Cameron Diaz e ka pranuar se nuk mund ta marrë aq shumë përgjegjësi. Një fëmijë do kujdes të paktën 18 vjet dhe ajo nuk mendon se mund ta bëjë këtë.

  *Ky post u përshtat nga Marie Claire dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post