• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Tabela/ Ulen temperaturat me dy gradë, në disa zona ka shi


  Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash do të DOMINOJNE motin në të gjithë Shqipërinë; më të dukshme vranësirat PARAQITEN gjatë mesditës në pjesën zonat malore duke gjeneruar herë pas-here shira të dobët. Kjo situate e motit do të MBETET prezent gjatë pasdites dhe kur moti kthjellohet gradualisht.

  Temperaturat e ajrit ULEN sërish në mëngjes dhe mesditë më 2°C më e ndjeshme në zonat malore duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 14°C deri në 34°C.

  Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h kryesisht nga drejtimi veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al E.B

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690