• Shqip
 • English
 • E martë, 22 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Tabela/ Ulen pak temperaturat, në këto zona pritet të bjerë shi


  Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e masave ajore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në ultësiren perëndimore, POR me kthjellime dhe vranësira disi më të theksuara paraqitet moti në zonat malore, KU ne ekstremin Verior priten rrebeshe shiu afat-shkurter. Parashikohet që nata të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

  Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë të tyre ne mesdite duke u luhatur nga 10°C deri në 33°C.

  Era do fryjë mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi veri-verlindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ Tiranapost.al. 

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]