• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Tabela/ Ulen ndjeshëm temperaturat, në jug rrebeshe shiu


  Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë, moti karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme, më të dendura në zonat jugore të shqipërisë. Kjo situatë atmosferike do të vijojë deri pas-mesdite KUR pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar shira në zonat jugore . Herë pas here shirat do të jenë në formë rrebeshi. Në orët e vona të mbrëmjes pritet përmirësim i kushteve të motit.

  Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme duke bërë që termometri në mëngjes të ulet në 8°C NDERSA vlera maksimale të shënohet deri në 30°C.

  Era do të fryjë mesatare dhe here pas here e forte me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë./ Tiranapost.al. 

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]