• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Stuhi në Sarandë, shihni videon me pushuesit duke vrapuar


  Në ishullin grek Kalkidiki moti me stuhi ka shkaktuar 6 viktima dhe mbi 100 të plagosur. Por situata me rrezik ka qenë mbrëmë edhen Sarandën e mbushur me pushues dhe turistë.

  Pamje të publikuara tregojnë se si njerëzit në orët e mbrëmjes kanë vrapuar për tu futur nëpër shtëpi për shkak të erërave të forta dhe rrezikut për ndonjë stuhi që mund të vinte në rrezik jetën e tyre.  Erërat e forta kanë rrëzuar pemët në tokë e ndërkohë që disa zona kanë mbetur pa drita. Pritet që situata sot të jetë e normalizuar.

  Shihni videon si më poshtë./ Tiranapost.al. E.B

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]