• Shqip
 • English
 • E hënë, 16 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Stadiumit Kombëtar i vendoset logoja ‘Air Albania’


  Zyrtarisht nga sot e pesë vite me radhë, Stadiumi Kombëtar do të mbajë emrin Air Albania, njëjtë si linja ajrore shqiptare. Logoja është vendosur këtë mbrëmje siç e shihni edhe në foto. Mes firmave garuese, kompania ajrore shqiptare është përzgjedhur si fituesja e tenderit për të blerë emrin e stadiumit kombëtar.

  Kjo është hera e parë që një stadium në vendin tonë nuk do të mbajë emrin e një personaliteti të shquar, por do të ketë një emër komercial, duke ndjekur praktikën e njëjtë në shtete të ndryshme të botës.

  Image result for Stadiumi Air Albania

  Pagesa e kompanisë shkon në 650 mijë euro në vit. Federata Shqiptare e Futbollit do përfitojë  3.2 milion euro në pesë vitet e ardhshme. Kujtojmë se ndeshja e parë, në ditën që bëhet edhe inagurimi i stadiumit është me Francën, me 17 nëntor. Para dy ditësh u raportua se janë shitur të gjitha biletat, pra për 22 mijë vendet. Flitet se do të ketë një Show ditën e Inagurimit./ Tiranapost.al. E.B

  Foto/ Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri-Francë tek Stadiumi Kombëtar

  Stadiumi Kombëtar/ Do paguhej për tre këngë për 180 mijë euro, reagon Ardit Gjebrea: Gënjeshtër

   

   

   

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post