• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Sot Rama niset për Londër: Veç Samitit të NATO-s do kërkoj ndihmë për tërmetin


  Kryeministri Rama njoftoi se do të niset sot në Londër, ku veç pjesëmarrjes në Samitin e NATO-s, tha se ka si detyrë edhe të bisedojë me homologët për të kërkuar ndihmë për të prekurit nga tërmeti.

  “Më duhet që së bashku me ministrin e Mbrojtjes dhe Cakaj që sot të shkojmë në Londër, ku jemi në Samitin e NATO-s, kemi një detyrë plus përveç samitit që të bisedojmë me të gjithë homologët, unë me liderët e vendeve anëtarë dhe ministrat dhe homologët për asistuar në nevojën për solidaritet të drejtpërdrejt financiar dhe teknik. Ministrja e Arsimit shpresojë që të jetë gati po ashtu edhe e Shëndetësisë për letrat me dëmet. Sistemi i koordinimit të ndihmave është plotësisht nën kontroll”, u shpreh kreu i qeverisë në mbledhjen e jashtëzakonshme me Këshillin e Ministrave./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post