• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Sot përgatituni për rrebesh, ja zonat ku do të bjerë shi


  Moti – E shtunë, 7 Shtator 2019

  —————————————————————-

  Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore. Por në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjell rrebeshe shiu në zonat veriore dhe lindore, po ashtu pjesërisht qendra e vendit do të jetë në ndikimin e vranësirave dhe rrebesheve te shiut.

  Temperaturat e ajrit pësojnë rënie në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C.

  Era do te fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

  /Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690