• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Skandali i korrupsionit në Shkup, Zoran Zaev mohon sërish akuzat: Gënjeshtra


  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohoi të jetë i përfshirë në aferën korruptive “Reket”, ku është përfshirë edhe prokuroja speciale Katica Janeva.

  Zaev shkroi sërish në Facebook për rastin e zbuluar nga media italiane, “La Verita”: “Në mënyrë kategorike i hedh poshtë këto gënjeshtra apo çfarëdo lidhje me rastin ‘Reket’. Pres që hetimet për këtë çështje të përfundojnë sa më shpejt dhe fajtorët të dalin para ligjit”.

  Me artikullin e shkruar, media italiane kërkoi të dilte në pah se politikanët në vendin fqinj përdoren si “marioneta” të mekanizmave ndërkombëtarë.

  Në videon e publikuar, dy bashkëpunëtorë të prokurores speciale dyshohet se kanë siguruar disa përgjime të biznesmenëve dhe politikanëve dhe i kanë përdorur ato si shantazh me qëllim që të zhvatin para./ Tiranapost.al

  Video/ Publikohen pamjet e skandalit të korrupsionit që po trondit Maqedoninë e Veriut. Flet gazetari që e zbuloi

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post