• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Sipas Bashës ka 5 arsye pse mazhoranca rrëzoi ligjin e vetingut në politikë


  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se mazhoranca rrëzoi ligjin e vetingut për politikanët, të propozuar nga PD një vit më parë, sepse largon të gjithë politikanët që nuk justifikojnë pasuritë e tyre.

  Sipas Bashës janë 5 arsyet pse mazhoranca nuk e do vetingun e politikanëve.

  “Vetingu i politikës kërkon një shumicë prej 93 votash në parlament. Vetingu i politikanëve heton të gjithë zyrtarët e lartë, deputetë, ministra dhe kandidatët e pushtetit vendor. Vetingu në politikë largon përgjithmonë nga jeta publike kriminelët në politikë dhe zbulon rrjetet e tyre mafioze. Vetingu në politikë heton dhe largon të gjithë politikanët që nuk justifikojnë pasuritë e tyre. Vetingu në politikë e përfshin kryeministrin e Shqipërisë”, publikon në videomesazh Basha. /Tiranapost.al/

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690