• Shqip
 • English
 • E premte, 17 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha

  Si veteran i luftës, gjyshi i Donja Memës tregon premtimin e mbesës


  Nuk jemi në kohë lufte, por nëse Dojna do të jetonte në një gjendje të tillë atëherë me siguri sipas gjyshit të saj do të ishte partizane. Moderatorja Dojna Mema, e cila së fundmi u përballë me fatkeqësinë e humbjes së babait, nuk na e ka prezantuar në rrjetet sociale gjyshin e saj Servet Agalliu, që është një veteran i njohur i luftës.

  Ai ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin  “Soiree” me Jonida Shehun në për të treguar historinë e tij, ndërsa tha se shpesh ua tregon mbesave.

  Pjesë nga biseda:

  Servet Agalliu: Unë ju kam folur patjetër për luftën dhe Dojna e Mikela më kanë thënë që krenohen që kam marr pjesë. Ato më thonë që ‘o gjysho mos ki merak se stafetën do ta mbajmë dhe do të luftojmë për mbrojtjen e vlerave të luftës antifashiste’.

  Jonida Shehu: E thotë Dojna këtë? Si ta mbajë stafetën? E ke besuar apo mendon se do të jetë një gjë për të bërë qejfin?

  Servet Agalliu: Jo, unë kam besim te Dojna, se ajo vetëm që i mbron vlerat e luftës anti-fashiste nacionaliste, por e shikoj dhe në mënyrën sesi ajo komunikon me mua./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post