• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Rozë Të gjitha TIP top

  Si të thuash “Të dua”, pa thënë “Të dua”


  Ka që e thonë pa u menduar dy herë. E ka nga ata që ajo e shkreta fjalë “Të dua” nuk u del kurrë nga goja. Por a të duhet patjetër? Ka aq mënyra të tjerat për ta thënë e për ta dëgjuar, edhe pa e shqiptuar gërmë për gërmë. Ne kemi një listë të shkurtër, por me siguri që ti mund të zbulosh pa fund mënyra për të përkthyer të famshmën deklaratë dashurie

   

  -Mbrëmë më zuri gjumi duke të menduar

  -Arrite mirë? Më mori malli që sekondën e parë

  -I ke duart akull. T’i ngroh unë

  -Të lutem, bëj kujdes. Tek ti e kam mendjen

  -Tek ëndrra ime do flesh çdo natë ti?

  -Shumë e bukur kjo fotoja, por jo aq sa je e bukur kur të sheh në sy

  -Të kam mendim të bukur

  -A je më mirë? U bëra merak për ty

  -Nuk më zë gjumi pa më thënë që arrite në shtëpi

   

  Nëse dikush i ka thënë të gjitha këto, “të dua”-n e ke marrë tashmë.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post