• Shqip
 • English
 • E hënë, 27 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Pyet Ajlën Të gjitha TIP top

  Si të thuash “PO” me foto


  U frymëzova nga propozimi për martesë, që bloggerja e njohur italiane Chiara Ferragni mori në 30-vjetorin e saj. Pikërisht në “Arena di Verona”, mes mijëra njerëzish të pranishëm, i dashuri i saj i dedikoi një këngë, e cila u finalizua me uljen tradicionale në gjunjë dhe pyetjen që të gjitha vajzat e ëndërrojnë një ditë. (për më shumë hidhini një sy link-ut http://www.ilfattoquotidiano.it/2017/05/07/fedez-e-chiara-ferragni-proposta-di-matrimonio-diretta-allarena-di-verona-foto-e-video/3567640/2/#foto )

   

  Të themi të drejtën, kujt nuk do t’i pëlqente një propozim i tillë? Çifti në fjalë kishte qindra fotografë që kujdeseshin për shkrepjen perfekte në momentin e “Po”-së.

  Por për shumicën prej nesh mbetet thjesht një nga ato skenat që  ne i cilësojmë  “si nëpër filma”.

  ala4

  Dhe kur vjen puna tek memorizimi i momentit të  shumë pritur, mjafton vetëm të jetë dhe një  person i tretë   pranishëm, pa dijeninë tuaj, të dashura vajza, se më  pas efekti surprizë  nuk vlen më.

  Djema, ju këshilloj të konsultoheni më pare në internet ose me shoqet, se syri kritik i vajzave do ju ndihmojë në të gjitha rastet.

   

  Nëse doni t’i tregoni gjithë njerëzve tuaj të dashur apo fundja gjithë botës mbarë se një etapë e re po vjen në jetën tuaj, unë do t’ju jap disa ide nëpërmjet të cilave mund të shpërndani lajmin e bukur, sidomos në rrjetet sociale.

   

  1. She said “Yes”, mund ta shqipëroni dhe të shkruani “ Ajo tha “Po”, ose “ Unë thashë “ Po”.

  ala14

  ala8

  ala1

  ala10

  ala18

  ala12

  ala7

  2. Ta tregosh me një “ Stampim në Filxhan”

  ala16

  ala2

  ala17

  ala13

  ala5

  3. Të thuash “Po” në Disneyland

  Në Disneyland Paris, vendi i përrallave, ku propozimi është kthyer në traditë, aq sa aty gjënden të gjitha mjetet e nevojshme për të thënë “Po”-në e famshme.

  ala11

  ala15

  ala3

  ala6

  ala9

   

  Paçi fat djema dhe shijojeni në maksimum vajza!

  Deri javës tjetër,

  Mirë u lexofshim!

   

   

   

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post