• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Shuhet legjenda e futbollit


  Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Ai fitoi Kupën e Botës me “3 luanët” dhe u cilësua si një cilësua si një ndër portierët më të mirë në historinë e Britanisë së Madhe.

  Ai kujtohet për pritjen spektakolare kundër Pelesë në Botërorin e vitit 1970. Benk ka luajtuar 73 ndeshje me ekipin kombëtar ndërsa ka qenë pjesë e disa klubeve angleze si Çesterfilld, Leister, Stok Siti, etj./Tiranapost/A.C

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]