• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Shqiptarët e dyshimtë të Holandës ndryshojnë identitetin? Përgjigjet zv/ministrja e Brendshme


  Përfshirja e shqiptarëve në botën e krimit ka qenë justifikimi i Holandës, për të kërkuar rikthimin e sistemit të vizave për qytetarët e vendit tonë.

  Gazetari Vincent Triest deklaroi se shpesh personat e dyshuar kur hynë në vendin tonë vendosin që të ndryshojnë identitetin për të mos u njohur.

  Lidhur me këtë informacion të siguruar sipas tij nga policia holandeze, zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda u shpreh:

  “Nëse policia holandeze i ka këto të dhëna dhe nuk i ndanë i bën keq edhe Holandës edhe ne”./ Tiranapost.al