• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kryesore Ngjarje Të gjitha

  Shqetësimi për kanabisin, më 11 nëntor mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare


  Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të mblidhet më 11 nëntor për të diskutuar në lidhje me fenomenin e kultivimit të kanabisit në vendin tonë.

  Mbledhja e Këshillit ishte paralajmëruar nga Presidenti Bujar Nishani, i cili u shpreh i shqetësuar për përhapjen e kultivimit të drogës në vend, që është bërë problem edhe për vendet evropiane.

  Në këtë takim do të jetë i pranishëm edhe Kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe kreu i SHISH Visho Ajazi.

  Kujtojmë se pasditen e sotme Rama pati takim në Kryeministri me ambasadorët në vendin tonë, ku u diskutua pikërisht për kultivimin e drogës. /TiranaPost/

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690