• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Shpallet lista me lagjet më të lezetshme në botë, u hedhim një sy


  Time Out ka zbuluar listën me 50 lagjet më të lezetshme të botës. Mediat britanike sigurisht nuk kursejnë kritikat kur e venë theksin se asnjë lagje anglezë nuk është futur në top dhjetëshen e parë.  Për të bërë këtë klasifikim kanë ndihmuar tregues si çmimet e produkteve nëpër biznese, ambiente për të kaluar kohën e lirë, hapësira, bukuritë natyrore, por edhe njerëzit me mikpritjen e tyre. Duhet sqaruar se kjo listë është e bazuar nga një anketë online me 27 mijë njerëz në të gjithë botën të cilët kanë zgjedhur lagjet më të preferuara dhe i shohim si më poshtë.

  1. Arroios, Lisbon

  Image result for Arroios, Lisbon

  2. Shimokitazawa, Tokyo

  Image result for Shimokitazawa, Tokyo

  3. Onikan, Lagos

  Image result for Onikan, Lagos

  4. Wedding, Berlin

  Image result for Wedding, Berlin

  5.  Filipinotown, Los Angeles

  Image result for Historic Filipinotown, Los Angeles

  6. The Waterfront, Hobart

  Image result for The Waterfront, Hobart

  7. Strasbourg-Saint-Denis, Paris

  Image result for 7. Strasbourg-Saint-Denis, Paris

  8-Astoria, New York

  9. Embajadores, Madrid

  Image result for Embajadores, Madrid

  10. Pilsen, Chicago. Linkun e plotë e gjeni këtu. me 50 lagjet/ Tiranapost.al. E.B

  Image result for Pilsen, Chicago

   

   

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]