• Shqip
 • English
 • E diel, 18 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Shi dhe ftohtë!


  Mbetemi në dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ri-kthyer kthjellimet në veri dhe qendër përjashtuar zonat jugore, të cilat mbeten me reshje të izoluara shiu e dëbore. Era do fryjë me shpejtësi deri në 45-5- km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në del dallgëzim 5 ballë. Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga minus 4 në mëngjes deri në 13 gradë shënon mesdita./ Meteoalb/ Tiranapost.al. 

  moti 12 shkurt 2019