• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Sherr mes të burgosurve në burgun grek, mes tyre dhe shqiptarë


  Një sherr mes të burgosurve në Koridallosit përfundoi në mënyrë të tragjike me vdekjen e një të dënuari dhe plagosjen e 7 të tjerëve. Përplasja ndodhi mes të burgosurve shqiptare, grekë, armenë dhe atyre rusë.

  Veç përballjes fizike, të burgosurit përdorën disa thika të improvizuara dhe mediat vendase raportojnë se viktima është një grek.

  Nuk dihen ende arsyet e përplasjes mes të dënuarve, ndërsa kujtojmë se një tjetër përleshje mes të burgosurve u shënua pak ditë më parë, por nuk pati viktima./ Tiranapost.al