• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Lexo Enver Robellin në TIP Të gjitha

  Shënimi kuptimplotë qe Madeleine Albright i la gazetarit shqiptar: Paç fat në punën tënde të vështirë


  Ajo është një grua e që i përket historisë, por veçanërisht për shqiptarët do mbahet mend për rolin e pazëvendësueshëm në çlirimin e Kosovës.

  Enver Robelli gazetari kosovar që jeton e punon në Zyrih në Zvicër dhe që merret me përkthime shpesh, ka përkthyer në gjermanisht librin autobiografik të Albright, ku sot ai vendosi që me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të postojë edhe shënimin personal.

  “Për Enver Robellin, paç fat në punën tënde të vështirë. Të uroj më të mirat, Madeleine Albright”. 

  Albright e ka thënë kaq bukur për punën e vështirë të gazetarit, e cila vitet e fundit është bërë puna më e thjeshtë në botë, fatkeqësisht.

  Ky sigurisht nuk është rasti i një gazetari të lavdëruar dhe kritik me të gjithë, siç është pena e Robellit./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post