• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Shembja e digës, Rama: Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket


  Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, se bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket. Në një reagim pas aksionit të ndërmarrë për shembjen e digës së betonit në këtë kanion, ku ishte planifikuar ngritja e një hidrocentrali, Rama shprehet se u mbajt fjala e dhënë publikisht.

  “Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket🤚

  Për ne PO-ja është PO👍 dhe JO-ja është JO👎

  Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty😁

  Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi🤝 Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem🙏”, shkrun kryeministri Rama. /Tiranapost.al/

  Prishet diga e ndërtuar për HEC në Kanionin e Holtës

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post