• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Shembet plotësisht godina prej xhami, si qëndron e vërteta e ndërtesës


  Pas gjashtë orësh punë godina 4-katëshe, e cila ishte me dokumentacion të rregullt, u shemb plotësisht

  Sipas burimeve të “tiranapost.al”, ndërtesa e ngritur pak vite më parë, në të cilën gjendeshin disa biznese, si lokale, sallone bukurie apo fast-food, ishte me leje.

  Ajo është shpronësuar me vendim të qeverisë për lirimin e hapësirës publike në vendin ku ndodhet, në “Sheshin Italia”.

  Aksioni për shembjen e ndërtesës nisi rreth orës 07:00 të ditës së sotme, me bashkëpunimin e INUV me Policinë Bashkiake dhe përfundoi rreth orës 13:00.

  Ndërtesa prej xhami ndodhej pranë hyrjes së stadiumit “Arena Kombëtare”./ Tiranapost.al

  Ikën ngrehina e fundit në mes të Tiranës

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690