• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  SHBA pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës: Hap i rëndësishëm


  Pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës ka reaguar Ambasada amerikane në Kosovë.
  Në një deklaratë në Twitter, ambasadori amerikan Phip Kosnett tha se Kuvendi i Kosovës sot ndërmori një hap të rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re.

  “Një fushatë në të cilën kandidatët ofrojnë ide të reja për bisedimet me Serbinë, sundimin e Ligjit dhe zhvillimin ekonomik, do të siguronte që Kosova nuk do të humbas më shumë kohë në ndërtimin e themeleve për të ardhmen”, u shpreh Kosnett. /Tiranapost.al/

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690