• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Sekuestrohet rreth gjysmë ton kanabis


  Një sasi e madhe kanabisi është sekuestruar nga policia në zonën e Fushë-Krujës. Operacioni i kodua “Kordinimi” ka përfunduar me 425 kilogram kanabis të sekuestruara, 6 persona në pranga dhe një i shtatë në kërkim.

  Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar edhe 12 armë zjarri dhe municione. Forcat policore në operacion kanë ndërhyrë në aksin rrugor Fushë Krujë- Vorë, në momentin që do kryhej shkëmbimi i lëndës narkotike.

  Si rezultat i ndërhyrjes është sekuestruar në një automjet furgon ku ndodheshin shtetasit Bledar Çoraj dhe Egli Selaci, në të cilin u gjetën rreth 170 kg kanabis. Ndërsa pjesa tjetër e lëndës narkotike është sekuestruar në banesat e personave të tjerë të arrestuar.

  Të arrestuar:
  Bledar Coraj, 36 vjeç
  Egli Selaci, 28 vjeç
  Shkëlqim Miri, 47 vjeç
  Durim Demiri, 24 vjeç
  Hysni Demiri, 59 vjeç
  Amarildo Mulleti, 30 vjeç

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690