• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lajme shkurt Të gjitha

  Sekuestrohen tritol dhe municione luftarake në hyrje të autostradës


  Policia e kryqytetit ka sekuestruar sot tritol dhe municione luftarake në zonën në hyrje të auostradës.

  Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Fuqia” ka rënë në pranga shtetasi Ylli Done, 38 vjeç, person me precedentë penalë.

  Gjatë kontrolleve të ushtruara janë sekuestruar 45 kg tritol, 5 copë eksploziv plastik, 720 fishekë model 56 dhe 10 ndezësa unifikues granatash.

  Nuk ka infiormacione se për çfarë arsye shtetasi i sipërpërmendur i mbante ato.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post