• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Kosova e ndjeshme për vajzën që u abuzua seksualisht nga profesori dhe polici. Seancë e jashtëzakonshme


  Është vendosur nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme që të mbahet seancë e jashtëzakonshme. Mësohet se kjo seancë që do nisë në orën 12:00 mbahet në formë reagimi e diskutimi lidhur me rastin e abuzimit seksual ndaj 16 vjeçares në Drenas e cila mbeti shtatzënë.

  Mediat e Kosovës shkruajnë se mbledhja e jashtëzakonshme është kërkuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vetëvendosja dhe Partia Alternative. Kujtojmë se ka pasur një reagim të madh nga qytetarët e Kosovës të cilët u mblodhën edhe dje me slogane në duar ku kërkonin dënimin e profesorit, policit dhe mjekut që ka kryer abortin e të miturës në klinikën e tij si dhe mbrojtje për gratë dhe vajzat.

  Image result for protesta ne drenas

  Ndërkohë më poshtë keni reagimin e presidentit Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj për ngjarjen e rëndë!/ Tiranapost.al. E.B

   

   

  Shkoi të denonconte mësuesin, 16-vjeçarja abuzohet seksualisht edhe nga polici

   

  E abuzuan seksualisht mësuesi dhe polici, nëna e 16-vjeçares rrëfehet mes lotësh

  “Mësuesi nisi të më shkruante në Facebook!” 16-vjeçarja nga Kosova rrëfen si u abuzua nga profesori dhe polici

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]