• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Ditë koncesionesh në parlament, do miratohen dy: Milot-Balldrem dhe Orikum-Dukat


  Ka nisur seanca parlamentare e fundit për këtë sezon. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi njoftoi hapjen e seancës ku njoftoi 15 projektligjet dhe një interpelancë në rend dite. Me rëndësi është miratimi i dy koncesioneve të rrugës Milot-Balldrem, nismë e Këshillit të Ministrave dhe Orikum-Dukat. Në rend ditë janë edhe diskutimet për ligjet e Reformës në Drejtësi./ Tiranapost.al. E.B

  S’mund ta masësh rrugën, sikur po mat terital! Rama flet për aksin Milot- Balldrem: Në standard europian

  Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën për rrugën Milot-Balldren