• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  S’bën libra për tre muaj, poet i vërtetë Andi Bejtja


  Gazetarin Andi Bejtja që e kemi dëgjuar të përfshirë në debatet publike për politikën, sjell një version tjetër të vetes së tij përmes poezisë.

  Zv.kryeministri Erion Braçe fton të gjithë ata që kanë kohë pa lexuar poezi, që të shijojnë ato të Bejtjes në librin e tij të ri “AtdheDashuria”. Ai shton se ky libër është shumë i veçantë, pasi ndryshe nga kolegët e tij, gazetari nuk bën libra për tre muaj.

  Postimi i plotë:

  Miremengjes!

  Cilido qe ka nje jete pa lexuar #poezi,

  TE LEXOJE POEZITE E ANDI BEJTJA!

  Nuk di si ju tingellon kur e degjoni,

  por jam i bindur qe eshte vec

  per tu lexuar si poet;

  nuk shkruan perdite e nuk ben libra per tre muaj!

  Ne #Panair tek #Dudaj do jete!/ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post