• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 16 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Sa e ke rrogën? Blendi Fevziu i përgjigjet pyetjes së preferuar të shqiptarëve


  I ftuar në emisionin ‘3 shat’, mbrëmë Blendi Fevziu u pyet për atë që shqiptarët kanë interes të dinë në përgjithësi me pyetjen tipike: Sa e ke rrogën?

  Fevziu ka treguar para moderatoret Bora Zemani se nuk e di nëse e ka rrogën më të lartë në Shqipëri nga gazetarët e politikës, por ka treguar se sa e ka rrogën vetë, edhe pse jo me shifër të saktë. Fevizu ka treguar se merr më shumë se 7000 euro në muaj dhe se i ngelet edhe për të kursyer pas shpenzimeve mujore.

  Lexoni më poshtë pjesën e intervistës:

  Bora: Je gazetari politik më i paguar në Shqipëri?
  Blendi: Nuk e di, nuk i di rrogat e të tjerëve realisht.
  Bora: Po mirë a merr më shumë se 7000 euro në muaj?
  Blendi: Po i marr.
  Bora: A të ngelet ndonjë lekë pas shpenzimeve mujore që ke?
  Blendi: Pa dyshim që më ngelet./ Tiranapost.al E.B

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]