• Shqip
 • English
 • E premte, 13 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Iphone Të gjitha Tech

  Sa do kushtojnë modelet e reja të iPhone në vende të ndryshme


  Të martën, kompania Apple në 10 vjetorin e saj zbuloi telefonat e shumëpritur, iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X. Demonstrimi i “iPhone”-it të ri nuk shkoi ashtu siç pretendonin drejtuesit e “Apple”, njëri prej të cilëve u përball me një moment të sikletshëm.

  Por BBC thotë se “iPhone X” është mjaft interesant, me gjithë çmimin e kripur prej 999 dollarësh. Risia e madhe e telefonit më të shtrenjtë të këtij lloji është pikërisht identifikimi i fytyrës, përmes të cilit celulari zhbllokohet e mund të përdoret normalisht. Kjo zëvendëson sensorin e gjurmës së gishtit.

  Por ja sa do të kushtojë iPhone X (dhe modelet e tjera) në këto vende të botës:

  SHBA

  iPHONE 8 :699 Dollarë

  iPHONE 8 Plus: 799 Dollarë

  PLUS iPHONE X : 999 Dollarë

  KANADA

  iPHONE 8 : 929 Dollarë

  iPHONE 8 PLUS: 1.059 Dollarë

  iPHONE X: 1.319 Dollarë

  AUSTRALI

  iPHONE 8: 1.079 Dollarë

  iPHONE 8 PLUS: 1.229 Dollarë

  iPHONE X: 1.579 Dollarë

  GJERMANI

  iPHONE 8: 799 Euro

  iPHONE 8 PLUS: 909 Euro

  iPHONE X: 1.149 Euro

  FRANCE

  iPHONE 8: 809 Euro

  iPHONE 8 PLUS: 919 Euro

  iPHONE X: 1.159 Euro

  SPANJE

  iPHONE 8: 809 Euro

  iPHONE 8 PLUS: 919 Euro

  iPHONE X: 1.159 Euro

  ITALI

  iPHONE 8: 839 Euro

  iPHONE 8 PLUS: 949 Euro

  iPHONE X: 1.189 Euro

  UKRAINE 

  iPHONE 8: 699 Hryvnia

  iPHONE 8 PLUS: 799 Hryvnia

  iPHONE X: 999 Hryvnia

  RUSI

  iPHONE 8: 59.990 Ruble

  iPHONE 8 PLUS: 64.990 Ruble

  iPHONE X: 79.990 Ruble

  EMIRATET E BASHKUARA ARABE

  iPHONE 8: 2.849 AED

  iPHONE 8 PLUS: 3.249 AED

  iPHONE X: 4.099 AED

  HONG KONG

  iPHONE 8: 5.988 HK Dollarë

  iPHONE 8 PLUS: 6.888 HK Dollarë

  iPHONE X: 8.588 HK Dollarë

  INDI

  iPHONE 8: 64.000 Rupi

  iPHONE 8 PLUS:73.000 Rupi

  iPHONE X: 89.000 Rupi

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post