• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Rugani i hapur të kalojë te Roma


  Daniele Rugani është i hapur që të largohet në këtë afat kalimtar nga Juventusi.

  Mbrojtësi italian thuhet se nuk është në planet e Maurizio Sarriti për sezonin e ri, andaj e kërkon një aventurë të re.

  Sipas Forza Italian Football, mbrojtësi 25-vjeçar është i interesuar që të transferohet te rivali i Zonjës së Vjetër, Roma.

  Rugani ishte afër kalimit në Ligën Premier, ku kërkohej nga Arsenali dhe Manchester Unitedi, mirëpo marrëveshja dështoi në orët e fundit.

  Mbrojtësi italian i ka kërkuar agjentit të tij që të fillojë bisedimet me Giallorossët për një transferim në Olimpico.

  Roma do të ishte e hapur që ta transferonte Ruganin, që shihet si zëvendësues i Kostas Manolas që kaloi te Napoli në këtë verë, si opsion huazimi me të drejt blerje në fund të sezonit. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690