• Shqip
 • English
 • E premte, 17 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Rudina e takoi personalisht Amos Oz e sot na tregoi dhuratën e tij dhe fjalët mbi të


  Rudina Xhunga e pati njëherë fatin ta intervistonte shkrimtarin izraelit Amos Oz dhe jo vetëm kaq. Pas intervistës shkrimtari i dhuroi një nga librat e tij mbi të cilin nuk i la thjesht një autograf.

  (Postimi i Rudinës në Instagram)

  “Për Rudinën. Faleminderit për pyetjet e tua të mira”, shkruajti në faqen e parë të librit dhe një foto të dedikimit të tij, Rudina e ndau me të gjithë në instagramin e saj.

  Dhurata e 10 tetorit të 2008-s ka vlerë të çmuar sidomos sot që Amos Oz nuk jeton më. Autori u nda nga jeta në 28 dhjetorin e vitit që sapo lamë pas.

  *Ky post është realizuar nga Fabjola Hije.

  “E pakthyeshme është vetëm vdekja”. Shkrimtari i njohur Amos Oz humb betejën me kancerin

  Amos Oz, shkrimtari në dy kohë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post