• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Rriten temperaturat, por a do ketë shi sot?


  Moti –  E martë, 16 Prill 2019

  —————————————————————-

  Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare MBETEN deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Pasditja sjellë shtim të vranësirave në të gjithë vendin. Më të dukshme PARAQITEN në Ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar reshje shiu në pjesën më të mëdhe të vendit, NDERSA bregdeti dominohet  nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.

  Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë  duke luhatur vlerat ditore nga 6°C në zonat malore deri në 23°C zona e ulët dhe bregdeti.

  Era do fryjë mesatare me shpejtësi 25-28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./ Parashikimi i motit nga Meteoalb/ Tiranapost.al.