• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  A rrezikon Kosova zgjedhje të parakohshme


  Kosova rrezikon zgjedhje të parakoshme. Tribuna Chalen ka publikuar lajmin duke thën se gjatë kësaj jave mund të arrihet një marrëveshje për të shkuar në zgjedhje të parakohshme.

  Pra, nëse në datën 26 prill do prishet koalicioni, zgjedhjet e parakohshëm priten të mbahen në fund të muajit maj, ndërsa nëse rrëzimi i koalicionit shtyhet në datën 10 maj, zgjedhjet pritet të mbahen në  11 qershor.

  Duhet edhe konsensusi i partnerëve ndërkombëtarë. Sot u publikuan disa fotografi në të cilat shihet kryetari i Këshillit  Kombëtar i Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi dhe deputeti i këtij subjekti, Haxhi Shala duke pirë kafe me deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovcin, të dy në një lokal në Durrës.