• Shqip
 • English
 • E diel, 20 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Roma e nis mbarë në Europa League, shkëlqejnë Dzeko dhe Zaniolo


  Në roundin e parë të Grupit J, Roma mposhti 3-0 në shtëpi skuadrën turke, Basaksehir. Rezultati u zhbllokua në minutën e 42-të me Junior Caicara i cili shënoi autogol.

  Në pjesën e dytë, vendasit shënuan edhe tre herë. Fillimisht Dzeko shënoi për 2-0 pas një asistimi nga Nicolo Zaniolo në minutën e 58’, ndërsa ky i fundit gjeti golin në minutë të 71. Për rezultatin përfundimtar 4-0, shënoi Justin Kluivert në minutën e fundit të ndeshjes.

  Ndeshja tjetër në Grupin J u zhvillua mes Borussia Mönchengladbach dhe Wolfsberger AC, këta të fundi triumfuan 0-4 në Gjermani./XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]