• Shqip
 • English
 • E hënë, 19 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha

  Rita Ora do të këndojë në të njëjtën skenë me 17 këngëtarë shqiptarë


  Fundi i qershorit vjen shumë shpejt dhe nuk e kemi fjalën për zgjedhjet në këtë lajm, por për një super festival 100% shqiptar që do të mbahet në Zvicër.

  “AlbaFestival” mbahet për herë të parë në qytetin zviceran në datat 29 dhe 30 qershor, duke nisur nga ora 14:00 deri pas mesnate.

  Në skenë do të ngjiten mbi 17 artistë nga Shqipëria dhe Kosova, por vetëm tani zbulohet e ftuara speciale: Rita Ora.

  Ajo do të jetë pjesë e festivalit 2-ditor dhe do të performojë ditën e dytë, 30 qershor. Vendi mësohet se është zgjedhur stadiumi “Hardturm”, ndërsa veç muzikës do të gjeni ushqim, pije dhe shisha.

  Çmimet e biletave sipas faqes zyrtare të festivalit variojnë nga 89 euro vetëm për një ditë, në 155 dhe 177 euro, në varësi të vendndodhjes./ Tiranapost.al

  Diçka 100 për qind shqiptare po ndodh në Zvicër. Doni detaje?