Sport Te gjitha

Rezultatet e ndeshjeve të Champions League/ Real Madrid mposht Dortmundin


Kryendeshja e mbrëmjes së sotme në kompeticionin elitar të futbollit Champions League ajo me Real Madridin dhe Dormundin është mbyllur me fitoren e madrilenëve 3-2 në një ndeshje me shumë gola dhe emocione.

Liverpool ka shkatërruar Spartakun e Moskës 7-0 në Anflield Road, ndërkohë që edhe britanikët e Tottenham kanë fituar lehtësisht në Londër me APOEL me 3-0.

Surpriza e mbrëmjes ka qenë fitorja e holandezëve të Feyenord kundër Napolit 2-1.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të mbrëmjes:

K.H/ tiranapost.al