• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  REJA sonte veç për dashurinë/ E bukura e jetës në Tiranë


  Esencë editori/ “Simpoziumi i Dashurisë” është një performancë filozofike me një prolog të personifikuar nga artisti Robert Hatisi dhe sjell shtatë filozofë rreth një tavoline në mes të hapësirës publike shoqëruar nga hapësira tradicionale.

   

  Një ndër pikat më tërheqëse në Tiranë, vepra e mirënjohur “REJA”, feston 2 vjetorin.

  Sonte “Një Simpozium për Dashurinë” konceptuar nga Meriam Korichi, me pjesëmarrjen e filozofëve Blerim Gjonpalaj, Lea Ypi, Artan Sadiku, Agron Hamza dhe Mathieu Terrier, mbështetur nga Bashkia Tiranë pranë ambienteve të “REJA-s”, premtohet një shfaqje mbresëlënëse për të gjithë qytetarët.

  Shfaqja pritet të zgjasë disa orë dhe do të mbahet me miksim të  gjuhëve, shqip, anglisht dhe frengjisht. /Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post