• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Reali ka shprehur interesim për Declan Rice


  Ish-mbrojtësi i West Ham Unitedit, Scott Minto, thotë se Real Madridi ka shprehur interesim për shërbimet e Declan Rice, ndërkohë që futbollisti anglez po tërheq interesimin e klubeve të mëdha.

  Mesfushori 20-vjeçar është duke shkëlqyer në Ligën Premier, ku i ka regjistruar 31 paraqitje këtë edicion dhe ka shënuar dy gola.

  “Kam dëgjuar se Real Madridi ka trokitur në derë dhe po bisedon me familjen e tij”, ka thënë Minto për Astro SuperSport.

  “Nuk po jua them se kush, por është një burim i besueshëm”, ka thënë ai duke iu referuar informacionit që e ka marrë.

  Pos klubeve jashtë Anglisë, për Rice kanë shprehur interesim edhe klubet e Ligës Premier, ndër to edhe Manchester Unitedi. /XH.K