• Shqip
 • English
 • E hënë, 16 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Real-Barcelona, duel gjigantësh për mbrojtësin e Interit


  El Clasico edhe në merkato mes Real Madridit dhe Barcelonës, ku dy gjigantët spanjollë përplasen për kartonin e mbrojtësit të Interit, Milan Skriniar.  24-vjeçari, i cili është titullar i padiskutueshëm në formacionin e trajnerit të zikaltërve, Antonio Conte, ku në 12 javë kampionat nuk ka munguar në asnjë sfidë, ka tërhequr vëmendjen e ekipeve spanjolle.

  Katalanët për të mposhtur konkurrencën e kundërshtarëve i kanë ofruar ekipit Italian shumën e 60 milionë erove, por sipas medieve, sllovaku duket se preferon të transferohet në Madrid, me presidentin Perez që do të bëjë maksimumin për ta marrë lojtarin. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post