• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Rashica kthehet në stërvitje të plotë me Werderin, gati për fundjavë


  Milot Rashica duke se e ka lënë pas krahëve lëndimin që e kishte marr në fillimin e edicionit në Bundesliga.

  Javën e shkuar filloi stërvitjet gradualisht, ndërsa sot është bashkuar me ekipin.

  Ai e ka kryer stërvitjen e plotë më bashkëlojtarë dhe me shumë gjasë do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës.

  Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi, që ka postuar në rrjetet sociale foto të lojtarit. Werder do të luajë në shtëpi ndaj RB Leipzing.

  Rashica i ka munguar Kosovës në dy ndeshjet e muajit shtator, ndaj Çekisë dhe Anglisë. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]