• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Raporti i OKB/ Meta: Ky është “rreziku rus” që i kanoset vendit


  Duke u bazuar te meta, që kishte parashikuar ulje të popullësisë së Shqipërisë me 30-40%, Presidenti Ilir Meta e konsideron shpopullimin si një “rrezik rus”. Kreu i shtetit thekson se për këtë sfidë duhet dialog dhe zbatimin e 9 kushteve të Bundestagut.

  Postimi i plotë:

  Kambanat e alarmit po bien!

  Stop shpopullimit të Shqipërisë!

  Ky është “rreziku i vërtetë rus” që i kanoset vendit!

  Kjo është sfida më madhore që kërkon urgjent dialog, zgjidhje, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!

  9 kushtet e Bundestagut janë harta e rrugës së Shqipërisë europiane!

  Koha është tani!

  Nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë!/ Tiranapost.al

  OKB bën parashikimin: Sa banorë do të mbeten në Shqipëri në 2100-n

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post